دانشگاه غیر انتفاعی سوره تهران

کنکور هنر - دانشگاه سوره

 

دانشگاه سوره                   Soore University

 

سایت دانشگاه: http://www.soore.ac.ir

 

ستاد مرکزی و دانشكده هنر
آدرس: تهران ـ خيابان آزادي ـ بين خوش و آذربايجان ـ نبش كوچه كامياران ـ شماره 1

كدپستي: 1345633151

تلفن:66874711  و 6 ـ 66354245

فاكس: 66378953

دانشكده فرهنگ و ارتباطات
آدرس: تهران ـ ميدان فردوسي ـ خيابان انقلاب ـ كوچه شاهرود ـ شماره 7

كدپستي: 1599937313

تلفن: 88809952

88809414       

فاكس: 889305447

 

دانشكده معماري
آدرس: تهران ـ خيابان انقلاب ـ خيابان استاد نجات‌اللهي ـ خیابان شهید فلاح‌پور ـ شماره 29

كدپستي: 1415934357

تلفن:  88807094
 88808169         
88808805        

فاكس: 88807092

 

ریاست دانشگاه:

دکتر محمد روشن

دانلود رزومه

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه

دانشگاه سوره به عنوان یکی از موسسه های آموزشی عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، با هدف احیای حکمت دینی و معنوی و با شناسایی و بهره گیری از استادان بزرگ علمی و تجربی جهت پرورش هنرمندان جوان و خلاق از سال 1372 با جذب دانشجو در دوره های کاردانی و کارشناسی رشته های سینما، نمایش، معماری ، صنایع دستی ، موسیقی ، مجسمه سازی، گرافیک و نقاشی توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی شروع به فعالیت کرد .
با تلاش اعضای هیات علمی ، استادان و کارکنان و فعالیت چشمگیر دانشجویان در عرصه های مختلف هنری در سال 1376، این موسسه از نوع دوم به نوع اول ارتقاء یافت و مدارک تحصیلی آن توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به رسمیت شناخته شد . در سال 1380 با جذب دانشجو در رشته مدیریت فرهنگی و هنری سنگ بنای دانشکده فرهنگ و ارتباطات نیز گذاشته شد. در سال 1385 دوره های کارشناسی ارشد آهنگسازی ، صنایع دستی ، نقاشی ، گرافیک و ادبیات نمایشی و سپس در سال 1386 رشته کارشناسی ارشد تبلیغ و ارتباطات فرهنگی و کارشناسی روابط عمومی و روزنامه نگاری کتابت و نگارگری ، و سال 1387 کارشناسی هنر اسلامی و سال 1388 در مقطع کارشناسی ناپیوسته مدیریت امور فرهنگی و درسال 90 کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد تصویر متحرک ( انیمیشن) ، معماری اسلامی و در سال 91 در مقطع کارشناسی ارشد رشته سینما و مهندسی معماری و در سال 1392 در مقطع کارشناسی ارشد معماری داخلی – مدیریت رسانه و در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته روابط عمومی، ارتباط تصویری ( گرافیک) دایر شد. دانشگاه سوره در سال 1390 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های انیمیشن و معماری اسلامی و هنر اسلامی به جذب دانشجو پرداختند. شایان ذکر است بر اساس موافقت اصولی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از اسفندماه 1389 موسسه آموزش عالی سوره به دانشگاه سوره ارتقاء یافت. و طی پیگیری های انجام شده اخذ مجوز قطعی دانشگاه به زودی از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صادر می شود.

سوره در یک نگاه
دانشگاه سوره در حال حاضر دارای سه دانشکده ی هنر، معماری ، فرهنگ و ارتباطات و همچنین پژوهشکده ی مطالعات هنراسلامی ، مرکز مطالعات فرهنگی جوانان و مرکز مطالعات معماری ایران و ایتالیا می باشد که با بیش از هشت هزار فارغ التحصیل در رشته های مختلف در حال فعالیت در شهر تهران است .
مجموعه دانشگاه سوره با همکاری بیش از صد پرسنل ( کارمندان ، معاونان، مدیران و هیات رئیسه ، هیات امناء ) ، 43 هیات علمی تمام وقت و بیش از 300 نفر استاد مدعو برجسته ، در حال خدمت رسانی ، به بیش از 3000 دانشجوی این دانشگاه است .

امکانات و تجهیزات
دانشگاه سوره دارای لابراتور عکاسی (سیاه و سفید و رنگی ) و عکاسی دیجیتالی ، کارگاه های سفال ، چاپ دستی ( سیلک و پاتیک) ، چوب نساجی ، بافت فرش ، تراش سنگ، تراش شیشه ، لعاب ، سرامیک ، رنگرزی، جواهرسازی ، نقشه کشی ، عروسکی ، آتلیه و کارگاه های معماری ، سایت رایانه ، کتابخانه مرکزی ، پلاتوهای نمایش، سالن های سینما ، اجتماعات ، مطالعه ، اجرا ، اتاق تدوین فیلم و ویدئو، کانون های فرهنگی و دانشجویی ، سالن ورزش و نمازخانه ، 13 آتلیه معماری و نگارخانه آیه می باشد .

فعالیت های فرهنگی و بین المللی
دانشگاه سوره در راستای تحقق اهداف تعیین شده خود ، فعالیت های فرهنگی و هنری بسیاری داشته است . تشکیل اردو های فرهنگی و زیارتی ، بسیج دانشجویی ، گروه دانشجویی صبح روشن، برگزاری مسابقات ، جشنواره ها و نمایشگاه های بین المللی ، برپایی جشن ازدواج دانشجویی ،جشنواره های قرآن، و نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، شبهای احیاء ، دوره های آموزشی دینی و فرهنگی ، انتشار تولیدات فرهنگی ، انتشار مجله پژوهشی رهپویه هنر ، برگزاری جلسات نقد فیلم و کارگاه های هنری ، همکاری با دانشگاه های داخلی و خارجی ، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری هفته فیلم هلند و کشورهای آلمانی زبان ، برگزاری جشنواره های فیلم سوره و سایه و تئاتر سوره ، همکاری در تولید فیلم دانشجویی با دانشگاه کنراد ولف آلمان ، تبادل هیات علمی و برگزاری کارگاه های آموزشی با دانشگاه های ساپینزا، ناپل و جنوا در ایتالیا و همچنین بیلگی ترکیه دانشگاه هنر بغداد در عراق ، دانشگاه هنر شلوخوف در روسیه از جمله اقدامات دانشگاه سوره در حوزه داخل و خارج از کشور است .

دانشکده هنر
دانشکده هنر نخستین دانشگاه سوره می باشد که از زمان تاسیس (1372) به جذب دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد پرداخته است .
اکنون پس از گذشت 19 سال از سابقه علمی – آموزشی این دانشکده به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های سینما، تصویرمتحرک (انیمیشن) ، ادبیات نمایشی ، هنر اسلامی ، نقاشی ، ارتباط تصویری(گرافیک)، و صنایع دستی ، و در مقطع کارشناسی در رشته های سینما ، نمایش (ادبیات نمایشی -عروسکی – طراحی صحنه – کارگردانی)، گرافیک ، هنراسلامی ، کتابت و نگارگری و نقاشی و از مقطع کارشناسی ناپیوسته ارتباط تصویری (گرافیک) می پردازد.

دانشکده معماری
از بدو تاسیس دانشگاه سوره در سال 1372، گروه معماری فعالیت آموزشی خود را در مقطع کاردانی آغاز کرد. باتوجه به سیاست سازمان تبلیغات اسلامی ، و نیاز حوزه هنری و استقبال گسترده دانشجویان، دانشکده معماری در سال 1380 تاسیس شد. این دانشکده اکنون دارای گروه های کارشناسی پیوسته معماری ، کارشناسی پیوسته معماری داخلی ، کارشناسی ناپیوسته معماری، کارشناسی ارشد معماری اسلامی ، مهندسی معماری و معماری داخلی است .

دانشکده فرهنگ و ارتباطات
دانشکده فرهنگ و ارتباطات از سال 1390 با ادغام دو دانشکده امور فرهنگی و ارتباطات راه اندازی شد . دانشکده امور فرهنگی که سنگ بنای آن با رشته مدیریت فرهنگی و هنری در سال 1380 گذاشته شد، در سال 1388 به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته مدیریت امور فرهنگی و هنری و در سال 1392 در رشته روابط عمومی ناپیوسته پرداخت . دانشکده ارتباطات نیز که از  سال 1386 تاسیس شد دارای سه رشته روابط عمومی ، روزنامه نگاری در مقطع کارشناسی و تبلیغ و ارتباطات فرهنگی و رشته مدیریت رسانه در مقطع کارشناسی ارشد بود.با ادغام این دو دانشکده ، اکنون دانشکده فرهنگ و ارتباطات دارای 7 رشته تحصیلی است.
با توجه به موافقت اصولی دفتر گسترش وزارت علوم و در صورت اخذ مجوزهای دیگر ، این دانشکده در صدد است برای سال تحصیلی 1393 رشته امور فرهنگی و حقوق رسانه را درمقطع کارشناسی ارشد و مدیریت تبلیغات فرهنگی و برنامه ریزی امور فرهنگی را در مقطع کارشناسی ناپیوسته راه اندازی کند.

 

برای مشاهده ی اساسنامه دانشگاه سوره کلیلک کنید

افزودن نظر جدید